Використання електрозварювальної технології дозволяє виконувати видалення обмежених уражень молочної залози повноцінно, малотравматично і косметично. Такими є операції з приводу абсцесів молочної залози (фото 4.6), кісти молочної залози (фото 4.7) та доброякісних пухлин (фото 4.8)

Операції з приводу кіст та пухлин молочної залози

Фото 4.6 Абсцес лівої молочної залози в наслідок нагноєння атероми. В кутку препарат видаленого гнояка, його порожнина та не ушкоджена оболонка.

Операції з приводу кіст та пухлин молочної залози

Фото 4.8. Ультразвукове зображення та мікропрепарат видаленої кісти молочної залози

В разі виконання операції з приводу абсцесу або кісти молочної залози бактерицидна дія електрозварювання та утворення шва, стійкого до впливу мікроорганізмів, надають перевагу використанню електрозварювальної технології перед іншими способами здійснення оперативного втручання.

При необхідності видалення фіброаденоми молочної залози, за всіма клінічними ознаками доброякісної, слід мати на увазі можливість виявлення злоякісного росту в середині такої пухлини майже в 20% спостережень. Це пов'язане з особливостями виникнення і росту фіброаденом молочної залози. Виявлення клітин злоякісного росту в середині фіброаденоми молочної залози є рак in situ або І стадії. За таких умов першочергове видалення пухлини шляхом здійснення секторальної резекції молочної залози з використанням технології електрозварювання має незаперечні переваги перед всіма іншими способами лікування.

По-перше, діагноз встановлюється на підставі післяопераційного детального гістологічного дослідження всіх важливих ділянок пухлини, а не окремих її точок, з яких береться передопераційна біопсія.

По-друге, немає небезпеки місцевого розсіювання злоякісних пухлин, неминучого під час проведення біопсії.

По-третє, утворення електрозварного рубця по лінії розділення тканин під час операції є профілактикою виникнення місцевого рецидиву пухлини.