Онкологія

За допомогою технології електрозварювання вдається розширити показання до оперативних втручань, надати повноцінну допомогу в умовах, які раніше вважались неоперабельними. Прикладами таких втручань є видалення ехінококових кіст печінки без резекції тканини печінки, пухлини підшлункової залози без резекції самої залози, новоутворів малого тазу та заочеревинного простору, ракових пухлин черевної порожнини, що уражають кілька органів (фото 19, 20, 21).

Онкологія

Фото 18. Ехінококові кісти печінки перед виконанням операції

Онкологія

Фото 19. Цистаденома підшлункової залози перед виконанням операції

Онкологія

Фото 20. Гігантська рецидивна пухлина порожнини малого тазу перед виконанням операції

Проф. С.Г.Гичкою було розкрите структурне підґрунтя абластичної, гемостатичної та асептичної дії електричного струму, що лягло в основу сформульованої концепції виключної доцільності застосування електрозварювальних технологій при проведенні онкологічних операцій, операцій на багатих кровоносними судинами органах і тканинах, як засобу зменшення крововтрати, метастазування та інфекційних ускладнень.

Використання електрозварювання підвищує абластичність виконання онкологічних операції, оскільки лімфатичні вузли навколо пухлини можна видалити шляхом акуратного відділення їх від оточуючих тканин, а капсула вузлів під впливом електричного струму набуває додаткової міцності, що запобігає розсіюванню ракових клітин в операційному полі. Під час видалення лімфатичних вузлів заварюються лімфатичні судини, завдяки чому не утворюються скупчення лімфи (лімфоми) в післяопераційному періоді.