Проктологія

В проктології застосування технології електрозварювання дозволило не тільки вдосконалити існуючі способи висічення гемороїдальних вузлів, але і розробити нові способи лікування геморою та перекриття патологічного кровотоку в ділянці гемороїдальних вузлів.

Так, при значній поширеності ураження зони анального каналу гемороїдальними вузлами, поєднанні великих гемороїдальних вузлів з анальною тріщиною та спазмом відхідника, звуженні відхідника, поширеному випадінні гемороїдальних вузлів з слизовою оболонкою прямої кишки доцільне застосування електрозварного перекриття патологічного кровотоку шляхом заварювання судин під слизовою оболонкою (фото 27).

Проктологія

Фото 27. Перекриття патологічного кровотоку та заварювання гемороїдальних вен під слизовою оболонкою.

Завдяки такому способу оперування вдається викроїти клапоть слизової оболонки кишки достатнього розміру для надійного закриття нориці прямої кишки. Це особливо важливо в разі рецидиву захворювання.

Також вказана технологія є способом вибору при необхідності ліквідації залишкових фрагментів гемороїдальних вузлів і патологічного кровотоку після неповного їх усунення прошиванням за методикою Лонго або трансанальної гемороїдальної деартеріалізації (ТНD).

Незначного розміру гемороїдальний вузол, прилеглий до анальної тріщини, може бути ліквідований шляхом його електрозварювання через слизову оболонку (фото 28).

Проктологія

Фото 28. Електрозварювання гемороїдального вузла через слизову оболонку.

Таке оперування виключає необхідність накладання загальноприйнятих стискаючих швів, що зменшує післяопераційний біль, сприяє швидшій та кращій післяопераційній реабілітації пацієнта.

При лікуванні хронічного парапроктиту, глибокої анальної нориці (свищ - рос.) можливість застосування електрозварювання місця виникнення ураження спричинила розробку нових способів оперативних втручань. Операція здійснюється без пересічення анального сфінктеру, що виключає післяопераційне нетримання калу, звичне після видалення глибокої нориці. Одночасно вдається в кілька разів зменшити ймовірність рецидиву нориці. Приклад ефективності такого втручання показаний на фото ультразвукового дослідження до (фото 29) та після операції (фото 30) пацієнта, раніше багато разів оперованого через рецидив захворювання.

Проктологія

Фото 29. Глибока багаторазово рецидивна нориця прямої кишки

Проктологія

Фото 30. Відсутність нориці через 3 місяці після операції

Важливою є можливість ефективного лікування з використанням електрозварювання як гострої, так і хронічної анальної тріщини з надійним та тривалим зняттям спазму анального сфінктеру. Технологія включає використання спеціальної техніки виконання оперативного втручання і введення новітніх препаратів в ділянку анального сфінктера з подальшим застосуванням комплексу заходів. Таким чином вдається уникнути необхідності насильного механічного розтягнення сфінктеру, загальноприйнятого в попередні роки. Сȧме механічне розтягнення було причиною ослаблення сили стискання сфінктеру і нетримання калу в післяопераційному періоді при застосуванні традиційних способів лікування.