Урологія

В галузі урології в Центрі розроблений спосіб позадулобкового позаміхурового видалення аденоми передміхурової залози (простати) без розрізу сечового міхура. При використанні цього способу тривалість виконання операції скорочується втричі, крововтрата становить біля 50 мл, пацієнт має можливість ходити вже через 4-6 годин, виключається можливість виникнення післяопераційного нетримання сечі, оскільки не відбувається травмування стінки та сфінктеру сечового міхура. На фото представлені дані урофлоуметрії, які свідчать про нормалізацію сечовипускання після позадулобкового позаміхурового видалення простати (фото 31)

Урологія

Фото 31. Урофлоуграма після позадулобкового позаміхурового видалення простати

Як і при виконанні операцій на органах черевної порожнини, здійснення проктологічних та урологічних операцій у онкологічних хворих відбувається малотравматично, з невеликою крововтратою, високо радикально. З'явилась можливість виконання радикальної операції у хворих, яких раніше вважали неоперабельними.

Напрямами роботи фахівців Центру, які розкривають нові можливості застосування електрозварювальної технології, є розробка найбільш ефективних способів хірургічного лікування аденоми простати на тлі хронічного фіброзного та кальцинозного простатиту, виконання комбінованих оперативних втручань при поєднанні ураження сечового міхура з аденомою простати у чоловіків або ендометріозом у жінок, поширенні ураження на пряму кишку. Важливою для трудової та соціальної реабілітації хворого є можливість здійснення заміни сечового міхура кишкою з повним відновленням контрольованого сечовиділення після видалення сечового міхура з приводу раку (фото 32).

Урологія

Фото 32. Відновлення контрольованого сечовипускання після пластики сечового міхура кишкою.

Застосування технології електрозварювання та новітніх хірургічних матеріалів дозволяє високо ефективно виліковувати повне випадіння органів малого тазу (фото 33).

Урологія

Фото 33. Схема етапу операції усунення випадіння шляхом фіксації органів з застосуванням синтетичної сітки, електрозварювальної резекції та фіксації випалого сегменту прямої кишки.

В Центрі здійснюється пошук ефективних способів комплексного хірургічного лікування нетримання сечі, яке виникло після виконаних раніше оперативних втручань.